FEMONT OPAVA

Obchodní společnost FEMONT OPAVA, s. r. o., je ryze českou firmou, která byla založena už v roce 1992 a věnovala se původně montáži různých technologických celků jako například čističky odpadních vod, pilinových zásobníků nebo různých ocelových konstrukcí.

O tři roky později začala firma s výstavbou vlastní výrobní haly, ale především navázala spolupráci s autorem užitného vzoru systému VEDE – lehkých ocelových halových konstrukcí. Právě tato spolupráce se později stala hlavním výrobním programem celé společnosti a v jejím portfoliu má významné místo dodnes.

V rámci zvyšování kvality nabízených řešení společnost FEMONT OPAVA v roce 2006 vybudovala vlastní moderní lakovnu a o dva roky později došlo k další modernizaci prostor a otevření vlastního projekčního oddělení.

 

V současnosti firma nabízí moderní řešení v oblasti výstavby ocelových montovaných hal, které se hodí například pro logistická centra, administrativní budovy, ale i výrobní nebo sportovní haly.

Mezi ukázkové realizace patří například logistické centrum společnosti TQM Holding v Opavě o celkové zastavěné ploše 13 tisíc m2 nebo nová víceúčelová hala TJ Slavia Malé Hoštice.

Firma FEMONT OPAVA patří mezi stabilní zaměstnavatele v regionu – v roce 2019 společnost zaměstnávala více než 160 zaměstnanců a může se pochlubit obratem ve výši přes půl miliardy korun.

 

Obory SŠ a profese:

  • Nástrojař, Obráběč kovů, Strojírenské práce, Strojírenství, Strojní mechanik, Strojník, Zámečník

Zajímavosti:

  • 168 zaměstnanců
  • Přes 1 000 realizovaných staveb v Česku, Polsku a na Slovensku
  • Facebook: https://www.facebook.com/femont.cz/
  • Společnost rekonstruovala střechu zámečnické haly na Střední škole technické, Opava, Kolofíkovo nábřeží 51.