ISOTRA

Opavská společnost ISOTRA, a. s., patří ve svém oboru mezi světovou špičku. Společnost původně vznikla v roce 1992 jako velkoobchod s těsněním do oken, včetně montáže. Už o tři roky později ale padlo rozhodnutí pustit se do výroby vlastních komponent k žaluziím a dalším výrobkům stínící techniky.

Dnes ISOTRA disponuje vlastním vývojovým pracovištěm, projekční kanceláří, moderní nástrojárnou, lisovnou plastů a rozsáhlými výrobními provozy. Je držitelem dvou světových patentů pro technická řešení v oblasti stínicí techniky a několika užitných vzorů.

Ve svém portfoliu má především interiérové i exteriérové žaluzie, rolety, japonské stěny, sítě proti hmyzu, ale i řešení pro markýzy, verandy nebo pergoly. Tyto výrobky pak exportuje do více jak 45 zemí světa.

Společnost ISOTRA dnes zaměstnává přes 530 zaměstnanců a ve své výrobě se může pochlubit pokročilou automatizací.

Právě důraz na technologické inovace a moderní prostředí je to, co tuto společnost na trhu práce charakterizuje.

Ostatně v roce 2019 firma spustila novou lakovnu, která se okamžitě zařadila mezi nejmodernější lakovny v oblasti stínící techniky v celé Evropě. I díky tomu je ISOTRA společností, která dosahuje ročního obratu přesahující 1 miliardu korun.

Obory SŠ a profese:

  • Bezpečnostně právní činnost, Ekologie a životní prostředí, Ekonomika a podnikání, Elektrikář, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Informační technologie,
  • Logistické a finanční služby, Malíř a lakýrník, Mechanik seřizovač, Mechanik strojů a zařízení, Obchodní akademie, Obchodní škola, Obráběč kovů, Strojírenské práce, Strojní mechanik, Zámečník.

Zajímavosti:

  • ISOTRA získala prestižní ocenění Czech Superbrands v kategorii Business Superbrands pro rok 2019 a 2020.
  • Zákazníci si mohou jednoduše nadesignovat vlastní žaluzie pomocí jednoduché mobilní aplikace.
  • Tváří nové kampaně se v roce 2020 stal Jaromír Jágr.
  • 530 zaměstnanců
  • ISOTRA je partnerem hokejového týmu Rytíři Kladno a fotbalového Slezský FC Opava.