KSR industrial

Automobilová společnost KSR Industrial,s. r. o., byla v Opavě založena v roce 2005. Z výrobní linky na Těšínské ulici putují pedály do předních světových automobilek, jako je například Jaguar Land Rover, Volvo, Ford nebo Volkswagen. Firma vyrábí konkrétně mechanické spojkové a brzdové pedály a elektronické akcelerační plynové pedály. V roce 2021 začne KSR vyrábět i elektronické spojkové pedály.

KSR Industrial kromě samotné výroby disponuje také vlastním vývojovým centrem, v němž se věnuje projektům v oblasti vývoje nových technických řešení.

Společnost vsadila v posledních letech na automatizaci výroby a jejich výrobní linky tak patří mezi ty nejmodernější v regionu. Zároveň úzce spolupracuje mimo jiné s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou v Ostravě a s Inovačním centrem.

Při vývoji nových produktů a vzorků pro potenciální zákazníky například využívá možností ostravských 3D tiskáren nebo elektronového mikroskopu.

V roce 2021 se bude instalovat 3D zařízení pro přesné skenování tvarových ploch a drsnosti povrchu materiálu.

Opavská společnost KSR Industrial patří do nadnárodního holdingu KSR. Firma má v současnosti 7 závodů na 3 kontinentech a věnuje se vývoji a výrobě pedálů a senzorům v automotive a systémům s posilovačem řízení.

Obory SŠ a profese:

  • Ekologie a životní prostředí, Ekonomické lyceum, Ekonomika a podnikání, Elektrikář, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Elektrotechnické a strojně montážní práce, Elektrotechnika, Grafický design, Informační technologie
  • Mechanik elektrotechnik, Mechanik seřizovač, Mechanik strojů a zařízení, Nástrojař, Obchodní akademie, Obráběč kovů, Strojírenské práce, Strojírenství, Strojní mechanik, Technická zařízení budov, Technické lyceum

Zajímavosti: