Teva Czech Industries

Společnost Teva Czech Industries, s. r. o., v sobě snoubí dlouhou tradici české farmacie se silným zázemím největšího světového výrobce generických léčiv. Počátky českého závodu spadají až do roku 1883, kdy firmu založil opavský lékárník Gustav Hell.

Podnik, známý od počátku 50. let 20. století jako Galena, prošel úspěšnou privatizací a postupem času se stal jedním z významných závodů nadnárodního holdingu Teva sídlícího v Izraeli.

V současnosti se opavská Teva může pochlubit vůbec nejmodernějším výrobním provozem na výrobu tablet a tobolek v Evropě a v rámci holdingu je také globálním centrem výroby cytostatik a nosních sprejů.

 

Proto společnost právě v Opavě vede například odborný výcvik čtyřletého maturitního oboru chemik-operátor.

Celosvětově Teva vyprodukuje více jak 120 miliard tablet a kapslí, což z ní dělá jednoho z největších světových hráčů v oblasti farmacie. V podílu na trhu má vedoucí postavení (top 3) na 40 světových trzích. Firma ale nezaostává ani v oblasti volně prodejných léků a vitaminových doplňků.

Mezi nejznámější značky z jejího portfolia patří Olfen, Hylak nebo Stoptussin.

Teva Czech Industries v současnosti zaměstnává přes 1700 zaměstnanců, z velké části odborné pracovníky ve farmacii a chemii. . Firma i díky nim dosahuje obratu téměř 9 miliard korun ročně.

 

Obory SŠ a profese:

  • Aplikovaná chemie, Dvojjazyčné gymnázium, Ekonomické lyceum, Ekonomika a podnikání, Elektrikář, Elektrikář – silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Elektrotechnické a strojně montážní práce, Elektrotechnika, Gymnázium, Chemik, Chemik operátor
  • Informační technologie, Jemný mechanik, Logistické a finanční služby, Manipulant poštovního provozu a přepravy, Mechanik elektrotechnik, Mechanik seřizovač, Mechanik strojů a zařízení, Operátor skladování, Požární ochrana, Provoz a ekonomika dopravy, Průmyslová ekologie, Strojírenské práce, Strojírenství, Strojní mechanik, Strojník

Zajímavosti:

  • Teva na Facebooku: https://www.facebook.com/teva.cz
  • Nejstarší farmaceutický podnik ve střední Evropě.
  • 45 000 zaměstnanců celosvětově
  • 16 000 vlastních výrobků
  • 25 pracovišť výzkumu, vývoje a klinického testování