Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Ať už jste ředitel školy, kariérový poradce, třídní učitel, trenér či rodič, zde najdete tipy na literaturu, weby či videa, která Vám pomohou Vaši snahu zdárně naplnit.

Stojí za to si přečíst

Zde pro Vás budeme přinášet tipy na literaturu s tematikou kariérového poradenství.

Spokojený kariérový poradce

Publikaci vytvořila společnost EKS, která ji na svých webových stránkách představuje tímto výstižným textem: „Pokud je člověk ve svém životě spokojený, může být i spokojeným profesionálem. Zdroj profesní spokojenosti vnímáme ve dvou pilířích – jedním z nich je kompetentnost a druhým psychohygiena. Proto i tato kniha má dvě části, jedna z nich je zaměřena na užitečná témata při práci s klienty, druhá na péči o sebe. Kniha nabízí tipy, cvičení i teoretická východiska zaměřená na posílení sebevědomí klientů, empatii anebo zvládání stresu. Každou kapitolu uvozuje pohádkový příběh. Možná vás pobaví a možná vám pomůže podívat se na svou profesi z trochu jiné perspektivy.“

Společnost vám publikaci zašle v pdf na základě vyplnění formuláře, který naleznete ZDE.

 

Stojí za to navštívit

Tady Vám budeme předkládat zajímavosti z jiných kariérově zaměřených webů.

Webové stránky Moravskoslezského paktu zaměstnanosti

  • Pomáhá lidem v kraji plánovat a řídit svou profesní dráhu a vstoupit na trh práce informovaně a (sebe)vědomě.
  • Pedagogům základních škol pomáhá vytvářet vstřícné prostředí pro kariérový rozvoj jejich žáků.

Na svých stránkách nabízí informace z oblasti kariérového poradenství, dále exkurze žáků ostravských ZŠ do podniků na Ostravsku a za prostudování určitě stojí také záložka „Informace o trhu práce“.

 

Stojí za to vidět/slyšet

Na internetu jsou také zajímavá videa či podcasty s kariérní tematikou. Pokud nás něco zaujme, rádi se o to podělíme právě tady.

Vzhledem k tomu, že vše, co se momentálně v oblasti školství děje, je zcela ovlivněno koronvirovou pandemií, stojí za zhlédnutí přednáška Kateřiny Lichtenberkové na téma ON-LINE kariérové poradenství. Ta zazněla v rámci videokonference pořádané Asistenčním centrem pro kariéru a praxi s názvem Distanční výuka: co nám dává a co nám bere?