Cesta
k práci

Rozvíjíme kariérové poradenství na Opavsku – přinášíme tipy, zajímavosti i osvědčené aktivity usnadňující dětem, jejich rodičům i kariérovým poradcům rozhodování při volbě budoucího povolání.

Cesta k práci - směr

ŽÁCI ZŠ
rodiče / veřejnost

Čeká vás rozhodování o tom, kam se vydat po základní škole? Zde najdete informace o středních školách na Opavsku i tipy na to, jak si zmapovat své silné stránky, záliby a koníčky. To vám pomůže rozhodnout, jaká kariéra by pro vás (či vaši dítě) mohla být ta pravá.

více info

KARIÉROVÍ PORADCI
zástupci ZŠ

Máte na starosti na své škole kariérové poradenství? Zde najdete příklady dobré praxe, tipy na to, jak kariérové poradenství uchopit v rámci výuky a kde najít zajímavé materiály.

více info

EXKURZE a BESEDY

Rádi byste ve své škole uspořádali zajímavou besedu nebo naopak s žáky navštívili atraktivní podnik na Opavsku? Projděte si naši nabídku.

více info

Kdo jsme a co děláme

Jsme především nadšenci do kariérového poradenství (KP). Ono nás to nejen baví, ale především jsme přesvědčeni o smysluplnosti kariérového poradenství. Hltáme vše, co v rámci KP v ČR vzniklo, a sbíráme příklady dobré praxe.

Žákům 8. a 9. tříd (a klidně i mladším) nabízíme aktivity, které jim pomohou nejen s výběrem toho pravého povolání, ale také správné školy, která je na zvolené povolání nejlépe připraví. Rodičům pak budeme nabízet přehled různých nástrojů, které mohou jejich dětem i jim pomoci ve vzájemné komunikaci na téma budoucí kariéry.

Kariérovým poradcům tady budeme přinášet konkrétní aktivity, které můžou se svými žáky vyzkoušet. V kalendáři níže budeme nabízet tipy na zajímavé vzdělávací i jiné kariérově zaměřené akce.

Mohlo by vás zajímat

 • 24.03.2021 / Opava

  Všechny potřebné informace o přijímacím řízení v tomto školním roce včetně aktuálních úprav najdete zde.

  více info
 • 01.03.2021 / Opava

  Zajímá Vás, která povolání budou v okolo roku 2030 nejžádanější? Přemýšlíte jaké dovednosti budou firmy u svých zaměstnanců v budoucnu nejvíce poptávat? Odpovědi naleznete v tomto článku časopisu Forbes.

  více info
 • 26.01.2021 / Opava

  Žáci devátých tříd i jejich rodiče budou mít ve středu 3. února 2021 možnost spojit se prostřednictvím videohovorů se zástupci opavských, hlučínských i vítkovských středních škol. V čase od 10:00 do 18:00 můžete klást své dotazy a dozvědět se co nejvíce informací o škole, kterou budete možná už v září navštěvovat. Využijte tuto příležitost a navštivte Online veletrh...

  více info

Kalendář akcí

Vyberte kategorii
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
 
1. Pátek
2. Sobota
3. Neděle
4. Pondělí
5. Úterý
6. Středa
7. Čtvrtek
8. Pátek
9. Sobota
10. Neděle
11. Pondělí
12. Úterý
13. Středa
14. Čtvrtek
15. Pátek
16. Sobota
17. Neděle
18. Pondělí
19. Úterý
20. Středa
21. Čtvrtek
22. Pátek
23. Sobota
24. Neděle
25. Pondělí
26. Úterý
27. Středa
28. Čtvrtek
29. Pátek
30. Sobota
31. Neděle